Máte problém se svým autem a nevíte, čím by to mohlo být? Nejste automechanik a potřebujete rychle vyřešit problém? Právě pro Vás je tu autodiagnostika která umožňuje:

-  komunikaci s managementem vozidla – data motorů, ABS, airbag,
klimatizace, převodovky, atd.

- Obsahuje rozsáhlý seznam snímačů,
monitoruje teploty, napětí, aktivace akčních členů, nastavení
servisních intervalů oleje, mazání kódů a jiná živá data .

Jednoduše a rychle Vám zjistíme, co způsobuje Váš problém.

Pojem diagnostika nebo také autodiagnostika není v oboru automechaniků pojmem nikterak starým. Autodiagnostika je cílený postup, kterým se docílí zjištění závady na vozidle. Jednoduše řečeno vede k odhalení závady na automobilu. Provádí se napojením diagnostiky na automobil pomocí speciálních diagnostických kabelů. Pomocí autodiagnostiky se dá také nastavovat a měnit konfigurace jednotlivých řídících jednotek ve vozidle, zjistit jak fungují jednotlivá čidla nebo jak dávkuje čerpadlo pohonné hmoty do motoru. V neposlední řadě zjistíte pomocí autodiagnostiky reálný stav najetých kilometrů.

Diagnostika se řadí do dvou skupin:

  • Autodiagnostika, která komunikuje s řídícími jednotkami prostřednictvím protokolů
  • Autodiagnostika, která zjišťuje hodnoty měřením fyzikálních veličin, nejčastěji napětí jednotlivých snímačů nebo aktivních členů

Pomocí té první spíše nastavujete ve voze potřebné veličiny, díky té druhé pak lehce zjistíte, co máte ve voze vadného a je potřeba to vyměnit. Každá automobilka využívá svoji diagnostiku (originální protokoly) tu samou používají také specializované, tzv. značkové servisy, náš autoservis není výjimkou. Pro menší nebo univerzální neautorizované autoservisy existují autodiagnostiky, které mají v databázi více výrobců automobilů s jejich modely. Bývají pro servisy dostupné, avšak k takové autodiagnostice musí mít servis redukce na jednotlivé vozy podle výrobce. Tento typ diagnostiky má společný hardware, do kterého lze kupovat jednotlivé programy dle vlastních potřeb a finančních možností. Z výše uvedeného je zřejmé, že pro kompletní zjištění závad na vozidle jsou potřeba oba způsoby diagnostiky, ale také odborné vzdělání v automobilovém oboru. Pokud nemáte přehled a technickou znalost vozů, nikdy si sami závadu ani s použitím diagnostiky nezjistíte. Proto je nejvhodnější navštívit odborný autoservis. Naše firma nabízí oba druhy autodiagnostiky a také je schopna nefunkční díly objednat a vyměnit. Od nás pojedete opět s plnohodnotně funkčním a bezpečným vozem.

logo2