Pozorujete na svém voze, že se stáčí k jedné straně? Sjíždí se Vám pneumatiky? V tom případě potřebujete provést odbornou geometrii kol. Nevíte kde? Navštivte náš autoservis a my Vám provedeme seřízení geometrie kol odborně a kvalitně.

Seřízení a správná geometrie kol má zásadní vliv na odolnost, opotřebení a životnost pneumatik, ale také na Vaši bezpečnost za volantem. Už z výroby jsou hodnoty geometrie kol nastavené tak, aby se co nejvíce minimalizovalo opotřebení gumy. Správná geometrie kol také maximalizuje komfort posádky vozu, ale zároveň snižuje spotřebu paliva. Geometrii kol si nechte kontrolovat pravidelně za určitý časový úsek nebo po ujetí 15 000 kilometrů. Za tuto dobu vjedete do spousty výmolů nebo najedete při parkování na obrubník. To vše geometrii Vašich kol ovlivňuje a může dojít k nadměrnému a nerovnoměrnému opotřebení pneumatik. V případě, že cítíte problémy s ovladatelností vozidla, na geometrii kol se objednejte okamžitě z důvodu své bezpečnosti. Se špatnou geometrií kol je vozidlo méně ovladatelné a za deště ve vyjetých kolejích mohou s řízením nastat problémy. Geometrii kol proveďte také v dalších dvou případech:

- Zakoupení nové sady pneumatik

- Výměna nebo oprava části zavěšení kol nebo systému řízení – nápravy atd.

V případě zakoupení by mělo být provedení geometrie kol samozřejmostí. Stejné pravidlo platí i v případě výměny nějaké části zavěšení kol či na systému řízení vozu. Prodlužuje se tak životnost pneumatik, ale především zpřesňuje ovladatelnost vozidla v silničním provozu a také zvyšuje bezpečnost pro celou posádku vozu. I při krátkých jízdách ve městě by měla být bezpečnost na prvním místě a proto nezanedbávejte geometrii kol a jezděte na ni v pravidelných intervalech. Jako bonus pravidelné kontroly geometrie kol jsou ušetřené peníze za koupi nových pneumatik. Celý proces nezabere více jak 30 minut a Vy dál můžete moct v klidu bezpečně jezdit.

logo2